Тити Папазов: Липсваше отборната игра, което не е специфично за нас

05-01-2022 21:22 | Макс спорт 2

Старши треньорът на Левски Константин Папазов обясни причините за загубата от Рилски спортист в София:

„Пропуснахме чисто психологически ситуации през първото полувреме, в които можехме да направим разлика от 5-7 точки, които да дадат друга атмосфера на мача. На полувремето нещата изглеждаха добре, но изиграхме много слаба трета част.

Мисля, че двата отбора никога не са имали  толкова слаби проценти от тройката. Те имат и алтернативни решения, които сработиха. Който от двата отбора има 10-12 точки, това вече дава спокойствие. Те са отбор, който играе доста добре. Не е случайно, че са без загуба. Имат постоянство, което е най-важно в развитието на един отбор. Реално погледнато, само на гребена на емоции и низ от неща, които трябва да се случат, можеше да противодействаме.

Минус беше отсъствието на Браун, но аз смятам, че когато го няма даден играч, останалите се мобилизират, както беше при нас с израелците. Радвам се, че Чавдар успя да играе. Даже може би малко прекалихме с времето.

Имаме много важно гостуване в Бургас в събота. В никакъв случай няма да бъде по-леко. Те играят също доста добре, особено в нападение и с добра емоция. Има такива моменти, трябва да си правим анализи.

Днес липсваше отборната игра, което не е специфично за нашия отбор. Успехи много рядко се случват индивидуално. Нашият отбор винаги е имал отборна игра и тя се наруши, за което вина имаме и ние, но и добрите решения на Рилски спортист. Зад тези 66 точки не се крие само наша лоша игра в нападение, но и на добра игра на съперника в защита.

След полувремето, когато очаквахме, че ще влезем с много голяма агресия, ние отбелязахме само 8, което е необяснимо. Гарнирано с няколко точки, които дават лесни кошове, това те прерязва. Добрият отбор обаче трябва да се събере. Имахме тежък мач, но един успех в Бургас веднага би дал самочувствие. Няма какво да променяме, всичко е само психология и мобилизация. Имаме играчи с голям опит. Мач с мач не си прилича, добрите отбори по това си проличават – като се измъкнат от трудна ситуация."

Тагове: НБЛ - мъже, Левски, Тити Папазов