Олимпиакос клекна след почивката в Истанбул

(сн: euroleague.net)
11-01-2022 21:57 | BGbasket.com

Олимпиакос не успя да се справи с Фенербахче при гостуването си в Истанбул и падна с 80:94 след слабо второ полувреме.

Отборът на Александър Везенков започна добре, като ограничи до 11 точки съперника в първата част, но домакините наваксаха във втория период.

На почивката разликата бе минимална - 26:29 за Олимпиакос.

В третата четвърт обаче Фенербахче настъпи здраво, наниза 30 точки и не само направи обрат, но и се откъсна напред.

Някъде в края на третата част и началото на четвъртата вече турският гранд взе непреодолим аванс и не погледна назад.

Александър Везенков не успя да се разгърне през първото полувреме, а през второто вкара 5 точки. За 24 минути той добави и 4 борби и 4 асистенции.

Мелих Махмутоглу вкара 17, Акиле Полонара добави 15 за Фенербахче.

За Олимпиакос това бе първи мач от две седмици насам, заради заболели от ковид в тима.