Берое нанесе десета поредна загуба на Черно море и се утвърди пети

16-01-2022 19:53 | BGbasket.com

Берое записа категорична победа с 99:64 като домакин на Черно море Тича в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Ударно първо полувреме позволи на старозагорци да бъдат спокойни отрано, а те вече имат 7 победи и 5 загуби в актива си и са на пето място във временното класиране. За варненци пък това беше десета поредна от общо 11 загуби, като те имат и една победа и са в дъното на класирането. В следващия кръг Черно море по програма има мач с Балкан, който е отложен, а Берое трябва да гостува на Рилски спортист.

Серия от 15:0 за завършек на първата част изстреля Берое далеч напред в резултата, а след като запази темпото до почивката, тимът поведе с цели 28 точки. През втората половина от мача логично натискът спадна, но домакините без проблеми поддържаха стабилната разлика и стигнаха до успеха.

По 19 точки за победителите нанизаха Обина Олека (11 борби, 6 асистенции) и Антон Кук (5 тройки), а с 18 точки се включи Мартин Сотиров (4 тройки).

За Черно море Тича капитанът Веселин Георгиев отбеляза 16 точки, а с 10 плюс 6 борби се отчете Мартин Коцев.