Историческа победа за Ънстопабъл в ББЛ А група, Светкавица срази Шумен -2

(сн. ББЛ)
23-01-2022 20:21 | BGbasket.com

Ънстопабъл и Светкавица спечелиха днешните мачове от регион Изток на ББЛ А група, които се изиграха в зала „Дечко Стефанов“ в Търговище.

Ънстопабъл записа първа победа за сезона и историческа в ББЛ А група, след като надви Шабла със 71:68. Двубоят бе много оспорван, като бе решен едва в самия край. Дебют за победителите направи едно от новите чуждестранни попълнения – Дондре Роудън.

Двата тима многократно си разменяха водачеството през първото полувреме, като нито един не успяваше да поведе с повече от 5-6 точки, а на почивката Шабла водеше с 40:36. След паузата обаче тимът от Добрич не само, че си върна аванса, а и поведе с двуцифрена разлика за първи път в мача, като преди решителната четвърт бе напред с 62:55. Драмата продължи до последно, а след нова серия от обрати Ънстопабъл измъкна успеха в края.

Дондре Роудън бе в основата на успеха с дабъл-дабъл от 19 точки и впечатляващите 24 борби, 10 от които в нападение, но той направи и най-много грешки – 8. Кирил Кънев отбеляза 12 точки, а Иван Иванов е с 11 и 10 борби.

За Шабла над всички с 23 точки и 9 борби бе Симеон Савов. Калоян Георгиев реализира 15 точки, с 11 е Ивайло Тодоров.

Интрига до края имаше и в последния мач за деня, в който домакините от Светкавица нанесоха първа загуба за сезона на Шумен -2, побеждавайки го със 73:69.

Двубоят започна с няколко размени на водачеството, а в края на първата четвърт тимът от Търговище взе леко предимство за 23:18. На два пъти през втория период разликата в негова полза стана двуцифрена, като на почивката той бе напред с 39:32. След паузата гостите успяха да намали пасива си до 4 точки, но преди заключителната четвърт съперникът им водеше с 58:49. Шумен не се отказа да търси обрата и в оставащото време, но Светкавица удържа водачеството си до последно.

Димитър Янчев бе най-резултатен за победителите с 34 точки, Елизар Кръстев реализира 13.

За съперника по 16 точки вкараха Ростислав Тончев и Йоан Йоргов (16 борби).