Берое надигра отслабен Черноморец в Стара Загора

18-02-2022 20:46 | BGbasket.com

Тимът на Берое нанесе пета загуба на Черноморец от началото на сезона след успех в Стара Загора със 100:83 в отложен мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Берое вече има 9 победи и 8 поражения, а Черноморец е с баланс 11-5.

За домакините игра новият американец Джордан Бърнс, а бургазлии излязоха в доста съкратен състав в Стара Загора – без Тихомир Желев и американеца Антъни Дженюари. Новото попълнение на Черноморец Андрей Иванов също не беше на линия.

Двата състава изиграха оспорвана първа част, която премина при поделено надмощие, но във втората част баскетболистите на Берое започнаха да трупат аванс, който стигна до 46:33 на почивката. Стрелбата на старозагорци от далечно разстояние вървеше и те реализираха общо 14 тройки в мача. Въпреки че отстъпиха в борбата под коша домакините записаха 15 срещу 3 откраднати топки и направиха по-малко грешки (12-19).

От началото на второто полувреме състезателите на Берое напълно контролираха мача и с две серии от по 10:0 и 14:0 доведоха резултата до 81:58 преди последните 10 минути. Най-голямата разлика до края на двубоя достигна 29 точки.

Антон Кук се отличи с 25 точки и 3 борби за Берое, а Бърнс допринесе с 16 точки и 6 асистенции. Мартин Сотиров завърши с 18 точки и 3 борби.

За Черноморец най-резултатен бе Евгени Хаджирусев с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции, а Георги Боянов направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 борби.

В следващите си срещи първо на 28 февруари Черноморец гостува на Ямбол, а Берое също има мач в зала „Диана“, но на 5 март.