Монтана 2003 не издържа в края срещу лидера в Адриатическата лига Будучност

(сн. waba-league.com)
23-02-2022 19:52 | BGbasket.com

Монтана 2003 загуби от Будучност с 58:68 в мач от 7-ия кръг във втория етап от Адриатическата лига за жени. Поражението бе четвърто за българския отбор, който има и 8 победи и вече си осигури място във Финалната четворка на регионалната надпревара.

Черногорският тим е лидер във временното класиране и с 12-ата си победа от 13 срещи се утвърди на първото място.

Двата състава направиха интересен сблъсък, в който по-слаба четвърта част, завършила при 22:7 за гостите, се оказа ключова за победата на разполагащия с по-дълъг състав Будучност. Състезателките на Монтана 2003 отстъпиха в борбата под коша, а и допуснаха повече грешки.

Домакините в зала „Младост“ в Монтана изиграха силни 30 минути, в които водеха срещу класния съперник. Баскетболистките на старши треньора Мануел Марков имаха аванс от 2 точки след първата част – 20:18, а във втората вдигнаха разликата на 10 точки, но Будучност успя да намали до 37:33 на почивката.

Последва равностойна трета четвърт, в края на която Монтана 2003 имаше преднина от 5 точки – 51:46. В заключителните 10 минути обаче домакините не издържаха и със серия от 16:4 отборът от Подгорица обърна резултата до 62:55 по-малко от 3 минути преди финала и стигна до успеха.

Христина Иванова бе най-резултатна за Монтана 2003 с 19 точки, а с 15 завърши Санта Окоцките-Балткоиене. Димана Макариева се включи с 8 точки и 11 борби.

За Будучност Мина Джорджевич завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 18 борби.

Тимът на Монтана 2003 има още два мача до края на втория етап на Адриатическата лига, като на на 3 март гостува на Орлови в Босна и Херцеговина, а на 5 март на Будучност в Черна гора.