Монтана 2003 отстъпи като гост на Орлови в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
02-03-2022 19:54 | BGbasket.com

Монтана 2003 загуби от Орлови със 79:86 като гост в Баня Лука (Босна и Херцеговина) в мач от втората фаза на Адриатическата лига. Поражението бе пето за състава от Монтана, който има и осем победи. Тимът на Орлови приключи груповия етап с баланс 8 успеха и 6 загуби. И двата отбора са сигурни за Финалната четворка на турнира.

Българският отбор имаше шанс да си осигури днес третото място в т.нар. Суперлига, при успех или загуба с под 4 точки, но развръзката за полуфиналите остана за 4 март, когато за Монтана 2003 предстои гостуване на Будучност в Черна гора. Баскетболистките, водени от треньора Мануел Марков спечелиха борбата под коша, но състезателките на Орлови демонстрираха по-точна стрелба и направиха по-малко грешки.

Домакините дръпнаха с 6 точки в началните моменти, но Монтана 2003 намали и поведе с тройка на Габриела Николова в средата на частта. До края на първите 10 минути Орлови взе аванс от 23:18. Два поредни коша на Христина Иванова стопиха до една точка пасива на Монтана 2003 на старта на втората четвърт. Босненките пак поведоха с 5 точки, но българският състав не позволи на съперника да се откъсне по-сериозно и обърна до 43:39 по-малко от 3 минути преди почивката. След първото полувреме резултатът беше 49:48 в полза на гостите от Монтана.

Баскетболистките на Орлови направиха серия от 7 безответни точки в началото на третата четвърт до 55:49, а малко по-късно увеличиха разликата до 10 при 64:54. С две поредни тройки на Виктория Стойчева и Христина Иванова отборът на Монтана 2003 намали до 4 изоставането си, но преди последните 10 минути домакините натрупаха аванс от 71:62. Тимът на Орлови контролираше събитията на терена до финала на срещата, а най-голямата разлика достигна 11 точки.

Марая Кинг бе най-резултатна за Монтана 2003 с 24 точки и 9 борби, а Санта Окоцките-Балткоиене завърши с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Христина Иванова се отчете с 16 точки и 2 борби, а Димана Макариева със 7 точки и 12 борби.

За домакините Владинка Ерак реализира 27 точки, Тамара Раич добави 21 точки, а Марина Ристич завърши с 11 точки, 9 борби и 12 асистенции.