Шумен пречупи Черноморец за трета победа в НБЛ

14-03-2022 19:21 | BGbasket.com

Шумен постигна трета победа в Националната баскетболна лига след като надделя над Черноморец с 88:85 в изключително интересен сблъсък. Тимът на Шумен имаше превъзходство през по-голямата част от двубоя срещу отслабения състав на бургазлии, които бяха без Антъни Дженюари, а Отас Айекекполор игра само десетина минути. Домакините надделяха в борбата под коша, а Черноморец разчиташе предимно на стрелбата от тройката, като Константин Коев се отличи със 7 точни опита.

След равностойно начало домакините направиха серия от 8:0 за аванс от 7 точки при 20:13 в седмата минута на мача. Бургазлии не отбелязаха кош повече от две минути в края на частта, а с нова серия от 8 безответни точки Шумен поведе с 28:19 след първата четвърт. Гостите се мобилизираха, отбелязаха 7 последователни точки и намалиха до 26:28, но Шумен отново взе превес до 39:30 в средата на втората част. С две поредни тройки на Константин Коев и добри изяви на Евгени Хаджирусев Черноморец стопи пасива си до 41:45 на почивката.

Стрелбата от далечно разстояние държеше бургазлии в мача, но домакините поведоха с 67:59 преди последните 10 минути, а скоро след това увеличиха аванса си на 10 точки. Баскетболистите на Черноморец обаче не се предадоха и със седмата тройка на Коев намалиха до 3 точки изоставането си при 72:75, а Хаджирусев от наказателната линия направи резултата 77:79 три минути и половина преди края. Александър Милов и Маркъс Майърс реализираха за домакините и съставът на старши треньора Янко Янков удържа победата.

Александър Милов беше най-резултатен за Шумен с 30 точки, като добави и 4 борби. Деян Белич завърши с 24 точки и 16 борби, а Маркъс Майърс допринесе с 13 точки, 3 борби и 12 асистенции.

За Черноморец Константин Коев реализира 21 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Евгени Хаджирусев се отчете с 20 точки, 2 борби и 8 асистенции. Андрей Иванов отбеляза 18 точки, плюс 2 борби и 8 асистенции, а Георги Боянов завърши с 13 точки и 5 борби.

В следващия кръг на 19 март Черноморец гостува на Левски, а отборът на Шумен - на Академик Пловдив.