Монтана 2003 остана без медал в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
20-03-2022 18:47 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши на четвърто място в Адриатическата лига за жени през този сезон. Тимът загуби мача за бронза, след като днес отстъпи на босненския Орлови с 63:72. Българките поведоха с двуцифрена разлика в началото на срещата, но след това допуснаха обрат.

За първи път в историята си те завършват без медал във Финалната четворка, след като и при трите си предишни участия в Топ 4 ставаха трети – през 2018, 2020 и 2021 г.

На финала тази вечер един срещу друг ще се изправят домакинът Будучност и Цинкарна Целе.

Баскетболистките на Мануел Марков започнаха много добре мача и след шест минути игра вече имаха двуцифрен аванс – 16:4. Постепенно обаче съперникът им започна да топи разликата и след първата част от преднината на Монтана 2003 бяха останали едва 2 точки – 18:16. Още в началото на втория период Орлови стигна до пълен обрат. Играта продължи кош за кош, а на почивката българският тим бе напред с 33:32.

След паузата обаче босненският тим отново взе инициативата. Тимът направи серия от 13:0 в средата на третата част, а след края й водеше с 51:43. Преднината на Орлови достигна 14 точки в началото на заключителната четвърт. Монтана 2003 не се отказа и намали само до 7 четири минути преди края, но не успя да обърне развоя на срещата.

Христина Иванова изигра много силен мач, като завърши с 31 точки (5 тройки). Евгения Нацкина се включи от пейката с 12 точки, а дабъл-дабъл от 10 точки и 12 борби има Димана Макариева.

За победителите Тамара Раич бе най-резултатна с 22 точки. По 13 вкараха Владинка Ерак (11 борби) и Милица Желкович, а с 11 точки, 8 борби и 9 асистенции е Марина Ристич.