Черноморец си върна победния ход у дома

02-04-2022 20:42 | BGbasket.com

Черноморец победи Ямбол като домакин в Бургас с резултат 79:72 в мач от 22-рия кръг на НБЛ. В оспорван сблъсък баскетболистите на Васил Евтимов стигнаха до 13-ата си победа за сезона, като те имат и 9 загуби и остават в петицата на класирането. Ямболии пък са със 7-15 и заемат осмото място към момента. В следващия кръг Черноморец посреща Спартак Плевен във важен мач за четвъртата позиция, а Ямбол посреща Шумен.

Ямболии започнаха мача по-добре и поведоха в първите минути, за да останат напред до края на първата част – 20:13. Бургазлии обаче започнаха втората със серия от 8:2 и след много оспорвани минути и смени на водачеството до почивката се стигна до равенство – 37:37.

Стабилна игра на домакините през третата четвърт ги изведе напред при 65:57, а в началото на заключителния период те вече водеха с двуцифрена разлика. Серия от 7:0 за Ямбол обаче остави интригата в мача до последно. По-малко от три минути преди края разликата падна само до три точки, а след няколко поредни грешки за двата отбора Черноморец успя да задържи крехка преднина и да спечели.

Георги Боянов записа 24 точки и 8 борби за победителите, 15 (5 тройки) наниза Тихомир Желев, който подаде и 4 асистенции, а 14 точки и 9 борби регистрира Влатко Гранич. В игра за отбора влязоха седем баскетболисти.

За Ямбол, който бе в състав от 8 състезатели, Джеремая Пейдж наниза 26 точки, а 13 плюс 6 борби добави Кръстан Кръстанов.