На Запад Политехника победи Фаб Файв, успехи за Хебър и Енигма

(сн. ББЛ)
10-04-2022 22:03 | BGbasket.com

Политехника победи Фаб Файв, успехи постигнаха Хебър и Енигма в предпоследния кръг от ББЛ А група - регион Запад.

Балкан - 2 отстъпи на Енигма Фойерверк с 56:68 в двубой, игран в неделя в зала “Сейнт Джордж”. Енигма водеше почти през целия мач като за кратко в третата Балкан обърна, но не успя да поведе отново. Балкан бе със състав от 8 души и срещата пропусна отново един от лидерите на тима Илиян Пищиков.

До края на редовния сезон има още един редовен кръг и трябва да се изиграе отложеният 15-ти кръг.

Енигма Фойерверк доминираше в борбата и след колебливо начало взе аванс и го държеше от средата на първата и цялата втора четвърт. За кратко авансът им стигна 9. Балканци намалиха за кратко до 2, а на почивката резултатът бе 6 в полза на Енигма 30:24.

Балкан направи обрат, но отново за кратко, в третата част, но съперникът си върна аванса още в ответната атака от наказателната линия. Разликата се дръжеше малка в полза на Енигма, но в един момент в последната четвърт стигна 10 точки и нямаше връщане за Балкан.

За Енигма Фойерверк дабъл-дабъл имаха Виктор Германов със 17 точки, 13 борби и 6 асистенции и Васил Попов с 16 точки и 10 борби. Благой Стоицов също добави 10 точки в актива си.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен и единствен с двуцифрен актив за Балкан с 21 точки.

Очакванията за интрига в една от другите срещи не се оправдаха, тъй като Хебър постигна категорична победа срещу Правец със 104:63.

Баскетболистите на Веселин Веселинов имаха предимство от няколко точки през цялата първа част, но в края й съперникът им обърна за 22:21. Отборът от Пазарджик обаче много бързо си върна водачеството и след силни втори десет минути, на почивката вече имаше двуцифрена преднина – 47:36. Подемът в играта на Хебър продължи и след паузата, като разликата в негова полза продължи да расте и преди последната четвърт резултатът бе 70:49. Тимът доминираше осезаемо в подкошието и след много силни заключителни десет минути направи победата си още по-изразителна.

Шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за Хебър. Боян Тенев бе най-резултатен с 18 точки, 17 има Кирил Райков.

За Правец над всички с 22 точки бе Костадин Лазаров, а 17 добави Данаил Христов.

Политехника удари втория на Запад тим на Фаб Файв с 83:80 в последен мач от 22-я кръг, за да завърже съвсем финалните кръгове в групата.

Въпреки крайния резултат, Политехника водеше през почти целия двубой, който бе много равностоен.

Политехника взе крехка преднина във втората четвърт и се оттегли с 40:33 на почивката. След подновяването на играта продължи да държи аванс без да се откъсне напред.

В заключителния период Фаб Файв направи силна серия и две минути и половина преди сирената изравни и поведе с точка.

Последва размяна на кошове, до 80:80, с оставащи 9 секунди. Големият герой за успеха бе Апостол Щерев, който вкара тройка 8 секунди преди края, а Фаб Файв успя да направи атака за равенство, но не вкара.

31 точки и 11 борби за победата отчете Йордан Кирилов, 12 добави Алек Жеков, 11 - Стефан Георгиев и 10 - Апостол Щерев.

За Фаб Файв 23 вкара Георги Кръстев, 21 и 9 борби - Мартин Горунов и 13 - Камен Атанасов.