Спартак удари Ямбол и се утвърди на пета позиция

20-04-2022 21:11 | BGbasket.com

Спартак Плевен удари Ямбол като домакин с резултат 94:73 в мач от предпоследния кръг в редовния сезон на НБЛ. По този начин плевенчани подсигуриха петата си позиция в класирането на редовния сезон с 15 победи и 11 загуби до момента. Ямболии пък са осми с актив 8-18. В последния кръг от третото завъртане в шампионата Спартак ще посрещне Академик Пловдив, а Ямбол ще гостува на Берое.

Високорезултатна първа част, в която домакините взеха инициативата, доведе до разлика от седем точки след края ѝ. Авансът на Спартак бързо скочи през втория период, като стигна до 17 точки и се запази двуцифрен до почивката за 48:37. Нова силна част за домакините ги изстреля далеч напред, като след 30 минути игра те водеха със 77:55. След леко отпускане в началото на заключителната част плевенчани си върнаха комфортния аванс и доиграха спокойно мача.

Общо шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. 17 точки и 9 асистенции регистрира Божидар Аврамов, а по 14 нанизаха Димитър Маринчешки (7 борби) и Джървон Пресли (8 борби).

За Ямбол Дарин Иванов отбеляза 15 точки, 14 и 7 борби добави Кръстан Кръстанов, а 13 – Алонзо Кембъл.