Олимпиакос загуби от Монако и допусна изравняване на четвъртфиналната серия

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
22-04-2022 20:57 | БТА

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, загуби от Монако със 72:96 като домакин във втората среща от четвъртфиналните плейофи в Евролигата. Резултатът в серията вече е равен 1:1 победи, след като в първия мач Олимпиакос спечели със 71:54. Играе се до три успеха от пет възможни мача. Сега предстоят две домакинства за Монако като първото е на 27 април, а второто – на 29 април. Ако се стигне до пети мач, той ще се играе в Гърция, а датата ще бъде определена допълнително.

Александър Везенков беше най-резултатен за своя тим с 14 точки, 4 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки за 32 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос поведоха с 16:10 след първата четвърт, но играта им не спореше и със серия от 20:0 през втората четвърт, гостите обърнаха до 35:21 в своя полза по-малко от три минути преди почивката. В края на първото полувреме домакините изоставаха с 28:40.

Три минути след началото на второто полувреме отборът на Монако се възползва от слабостите в представянето на Олимпиакос и увеличи аванса си до 18 точки при 52:34, а впоследствие до 19 при 60:41. Преди последните 10 минути Олимпиакос изоставаше с 51:69, а по-малко от пет минути преди финала разликата мина 20 точки.

Тайлър Дорси и Костас Папаниколау вкараха по 12 точки за гръцкия гранд

Майк Джеймс изигра силен мач за Монако и завърши с 23 точки, а с 19 точки и 5 борби се отчете Данило Анджушич.