Уориърс и Милуоки се класираха за полуфиналите

28-04-2022 09:47 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс и Милуоки се класираха за полуфиналите в двете конференции на Националната баскетболна асоциация. Това стана, след като те спечелиха мачовете си тази нощ и затвориха четвъртфиналните си серии с 4-1.

На Запад Голдън Стейт записа трудна победа у дома срещу Денвър със 102:98. Двубоят премина през няколко обрата, като „воините“ изоставаха с двуцифрена разлика в третата част, но направиха обрат в края.

Стеф Къри бе най-резултатен за победителите с 30 точки. За съперника над всички бе Никола Йокич също с 30 точки плюс 19 борби и 8 асистенции.

На Изток Милуоки надви Чикаго на свой терен със 116:100, след като водеше почти през целия мач.

Янис Андетокумбо се отчете с 33 точки и 9 борби за успеха, с 23 за „биковете“ е Патрик Уилямс.