Спектакъл и Мач №5: Монако матира Олимпиакос пред погледа на Кевин Дюрант

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
30-04-2022 00:23 | BGbasket.com

Невероятен екшън се разигра в Монако в Мач №4 от плейофната серия между френския тим и Олимпиакос и прати битката в един решителен последен пети двубой в Пирея.

Монако победи със 78:77 пред погледа на голямата НБА звезда Кевин Дюрант. Дюрант приключи преди броени дни участие в НБА плейофите с Бруклин, и веднага пристигна да гледа един от най-близките си приятели Майк Джеймс във Франция. Дюрант влезе в залата в средата на първата четвърт, но накрая неговият приятел и съотборниците му го зарадваха с шоу и победа.

Олимпиакос ще има домакинското предимство за Мач №5, в Атина, а мачът на истината е на 4 май.

Александър Везенков бе страхотен за Олимпиакос, като даде преднина на тима си и в края на мача след голям обрат, но не стигна за победата.

Българинът игра 32 минути за 17 точки, 8 борби и 5 асистенции, включително и тройката за 71:70 за тима си след 10-0 за гръцкия гранд. Олимпиакос направи твърде много грешки в решаващи мигове от двубоя, за да може да стигне до победа.

След 19:19 в първия период, Олимпиакос взе лек аванс във втория и на почивка се оттегли при 42:38. Монако обаче избухна след подновяването на играта и направи отлична трета четвърт, за да обърне в своя полза.

Олимпиакос пропиля аванс от 11 точки в началото на третата част и в началото на четвъртата изостана с 9.

Тогава дойде решителната серия от 10-0 за гостите, завършена от тройката на Везенков. Оттам финалните минути минаха през поредица размени на водачеството, но Монако имаше последната дума - Дуейн Бейкън нанесе решителния удар, а Костас Слукас не успя от другата страна да донесе победата на Олимпиакос.

Бейкън с 21 точки бе и най-резултатен в мача, Майк Джеймс допринесе с 18, 6 борби и 4 асистенции, но бе 1/10 от тройката.