Уориърс и Милуоки тръгнаха с победи на полуфиналите

02-05-2022 10:22 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс и Милуоки записаха победи на старта на полуфиналите в двете конференции в Националната баскетболна асоциация.

В изключителен трилър на Запад Голдън Стейт взе домакинското предимство от Мемфис, побеждавайки го със 117:116. Двата тима няколко пъти си разменяха водачеството, а ключова тройка на Клей Томпсън 36 секунди преди края се оказа и победната за неговия тим. През цялото второ полувреме „воините“ трябваше да се справят без Дреймънд Грийн, който бе изгонен малко преди почивката.

Над всички за победителите бе Джордан Пул с 31 точки, 8 борби и 9 асистенции. За „гризлитата“ Джа Морант записа 34 точки, 9 борби и 10 асистенции.

На Изток Милуоки също надви Бостън като гост със 101:89. Мачът бе доста равностоен до началото на втората част, след което Янис Андетокумбо и компания взеха инициативата и спечелиха мача.

Именно гръцкият баскетболист бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 13 борби и 12 асистенции. За „келтите“ Джейсън Тейтъм реализира 21 точки.

Тагове: НБА, Голдън Стейт, Милуоки