Людмил Хаджисотиров: Във втората част имаше рязко спадане на концентрацията

06-05-2022 10:35 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров коментира победата на тима му като гост на Ямбол и класирането за полуфиналите:

„Най-важното, естествено беше да спечелим. Дойдохме тук, за да затворим серията 2:0. Бяхме без Павлин Иванов, но това даде шанс на другите играчи да имат по-голяма роля. Започнахме изключително добре мача. В първата част вкарахме 39 точки срещу 12 за Ямбол. След това във втората част имаше рязко спадане на концентрацията, подценяване на ситуации и грешки, което позволи на тима на Ямбол да се разиграе, нямайки какво да губи.

Ямбол е добър отбор в нападение - те са трети или четвърти в лигата по отбелязани точки. Вкараха трудни кошове, вкараха тройки. Така успяха да свалят разликата и през второто полувреме мачът стана по-изнервен за нас. Важното е, че дори в такива трудни за нас ситуации, успяхме да функционираме добре и да завършим с победа. Важното е, че всички са здрави и сега ще имаме няколко дни, в които да можем да се подговим максимално добре за следващия ни съперник. Поздравявам отбора на Ямбол за сърцатата игра.“

Мнението си за двубоя сподели и капитанът Златин Георгиев: „Мисля, че беше интересен за публиката мач. Отначало поведохме с голяма разлика, но после се отпуснахме и във втората част ни вкараха 30 точки. Второто полувреме се играеше кош за кош и накрая заслужено победихме. Който и да е нашият противник, играем мач за мач и се стремим да стигнем до финал.“

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Людмил Хаджисотиров