Категоричен Спартак Плевен отстрани Черноморец и е на полуфинал

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
08-05-2022 20:46 | BGbasket.com

Спартак Плевен стана третият полуфиналист в Националната баскетболна лига. В третия решителен мач от серията срещу Черноморец тимът се наложи категорично с резултат 87:69 и я затвори с 2-1 победи. Така плевенчани влязоха в четворката, а в следващия кръг ще имат трудната задача да се изправят срещу лидера от редовния сезон Рилски спортист.

Равностойна първа четвърт, преминала през обрати, бе спечелена от домакините с резултат 26:21. Спартак обаче започна втория период със серия от 22:5, за да вземе преднина на почивката при 48:39. След почивката гостите продължиха с това темпо и бързо натрупаха разлика от над 20 точки, въпреки отсъствието на Божидар Аврамов, който получи тежка контузия във втория мач от серията. Бургазлии спечелиха последната част, но не успяха да се приближат до съперника и за тях остана достойната борба, която показаха през сезона.

Петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив за победителите, като по 22 нанизаха Коча Йовович (10 асистенции, 6 борби) и Максим Корниенко (8 борби), а със 17 точки и 5 борби се отчете Симеон Илиев.

За Черноморец 26 точки наниза Тихомир Желев (8/12 от тройката), а с 23 точки, 13 борби и 5 асистенции регистрира Георги Боянов.