Шампион 2006 защити титлата си при девойките U19

(сн. БФБ)
15-05-2022 17:25 | BGbasket.com

Шампион 2006 отново е първи при девойките U19. Тимът защити титлата си в Държавното първенство по баскетбол, след като на финала днес в столичната зала „Универсиада“ се наложи убедително над Рилски спортист с 83:67. Ключово се оказа силното първо полувреме, в което домакините натрупаха голяма преднина, която не изпуснаха до последно.

Това е трети пореден загубен финал за отбора от Самоков при 19-годишните, след като тимът остана втори и през 2014 и 2018 година. Баскетболистките на Маргарита Маринкова обаче прибавиха трофей към витрината си през този сезон, след като по-рано триумфираха с Купа БФБ.

По-рано днес пък бронзовите медали в шампионата бяха спечелени от Локомотив София.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО

Баскетболистките на Ирена Колева взеха инициативата още в началните минути. Те имаха много висока успеваемост, докато съперникът им стреляше едва 23% от игра и след десет минути игра се откъснаха с 30:13.

Малко след началото на втория период Шампион 2006 отбеляза 16 поредни точки и дръпна с 34, като на почивката преднината му бе внушителна – 54:29, въпреки че Рилски спортист успя да намали част от нея. Отборът от столицата вкара 9 тройки само за първото полувреме, като имаше и сериозно предимство в подкошието. Много силно стартираха София Александрова и Ивана Бонева, вкарали по 17 от точките на отборите си до момента.

След паузата играта вървеше кош за кош. Въпреки че резултатността спадна значително, домакините поддържаха солиден аванс и преди последната част водеха с 68:44.

Рилски спортист спечели последната четвърт, но разликата вече бе твърде голяма за търсене на нещо повече.

София Александрова бе най-резултатна за успеха с 19 точки (5 тройки). Ванина Василева завърши със 17 точки и 10 асистенции, по 16 точки вкараха Виктория Иванова (15 борби) и Микаела Дамянова (12 борби), а 15 точки добави Симона Симеонова – всички от тройката.

За съперника страхотен мач изигра Ивана Бонева, която реализира 45 точки (5 тройки).