Везенков с дабъл-дабъл, но Олимпиакос остана без медал в Евролигата

(сн: twitter.com)
21-05-2022 18:53 | Мария Мицова

Олимпиакос отстъпи на Барселона със 74:84 в мач за третото място в Евролигата.

Александър Везенков бе най-добър за своите и най-резултатен в двубоя с 20 точки и 11 борби за 32 минути на терена.
Освен всичко друго, Везенков бе играчът, който имаше задачата да пази Никола Миротич в по-голяма част от мача.

MVP на редовния сезон получи доста подкрепа и от съдиите в тези единоборства с българина, като и трите нарушения на Везенков бяха срещу него.

Двата губещи полуфиналиста очаквано нямаха особено настроение за нова битка, но останалите фенове в Белград ги подтикнаха за повече екшън.

Барселона стартира много силно мача и с отлична успеваемост на атаките поведоха в резултата. Олимпиакос се събуди в края на четвъртината и навакса изоставането, а Везенков бе в основата на това с 5 точки. В крайна сметка частта завърши при 20:18, само за да започне втората по същия начин като първата - с рейд на Барса. Този път обаче на Олимпиакос трябваше малко време да стопи пасива и изравни при 28:28.

На два пъти гърците поведоха с точка, но имаха трудности в нападение и не се възползваха от редица възможности. Барса от другата страна имаше по-добра стрелба от разстояние и така си върна водачеството. На почивката Барселона водеше вече с 45:38, а малко след подновяването на играта направи аванса си двуцифрен и продължи да трупа преднина.

Феновете на Олимпиакос отново вдигнаха играчите на тима и Александър Везенков им се отблагодари с 8 поредни точки, които намалиха изоставането до 8. Везенков наниза 10 точки само в третата част, за да запази шансовете на своите за обрат.

Той продължи страхотните изяви и в последния период, а Олимпиакос вече бе само на четири изоставане. Амплитудите продължиха, Барса дръпна с 8, Олимпиакос свали до 3, само за да стане отново 8 и под три минути и половина до сирената.

Непрекъснатите усилия да се наваксва резултат логично доведоха и до умора в тима на Олимпиакос за финалните минути от мача, когато традиционно силната им защита вече не се справяше.

Никола Миротич бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Сертач Шанлъ има 16 точки.

След Александър Везенков най-много вкара Костас Слукас – 11 точки, като направи и 7 асистенции.