Жените U20 загубиха последната си контрола

(сн. БФБ)
03-07-2022 20:42 | BGbasket.com

Женският ни национален отбор U20 загуби последната си контрола преди европейското първенство в Дивизия А. След поражението от Гърция като гост вчера, тимът ни отстъпи и при втория си мач срещу този съперник – 45:72.

И в двете срещи тимът ни бе без Илияна Георгиева, която е с травма в окото.

След сравнително равностойна първа четвърт домакините поведоха с 19:15. След това обаче нашите отстъпваха значително и на почивката съперникът им се откъсна с 19 аванс.

Гърция продължи да увеличава аванса си след паузата и преди заключителната четвърт водеше с 59:30. Баскетболистките на Лъчезар Коцев все пак спечелиха последната част, но на практика мачът се доиграваше.

Единствено Златка Маданкова завърши с двуцифрен актив – 11 точки. С 8 е Виктория Иванова.

Европейското първенство започва на 8 юли, като при завръщането си в елита България ще има за първи съперник Полша.

Тагове: България U20 (жени)