Девойките U18 с първа загуба в контролите

(сн. facebook.com/ZalaArenaSamokov)
10-07-2022 22:47 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за девойки U18 записа първа загуба в подготовката си за европейското първенство в Дивизия Б. Тимът ни отстъпи като гост на Хърватия с 37:84 в контролна среща, изиграна тази вечер.

Домакините взеха инициативата още в началото и след десет минути игра поведоха с 21:14. Баскетболистките на Маргарита Маринкова реализираха едва 5 точки през втория период и на почивката вече изоставаха с 28 – 29:57.

Ситуацията не се промени и след паузата. Хърватия продължи да увеличава преднината си и преди последната четвърт бе напред с 69:30, като до края спечели още по-убедително.

Българките нямаха ден при стрелбата, като отбелязаха само една тройка в целия мач, а и пропуснаха 12 наказателни удара. Най-сериозно обаче отстъпваха в подкошието, където позволиха на опонента им да вкара 52 от точките си. Нашите направиха и почти двойно повече грешки – 30 срещу 16.

Единствено Деница Манолова завърши с двуцифрен точков актив за гостите – 12 точки, като овладя и 8 борби. С 6 точки и 10 борби е Анастасия Калева.

Тагове: България U18 (жени)