Загуба от Португалия прати България U20 в борба за 9-16 място

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. FIBA.basketball)

12-07-2022 22:30 | BGbasket.com

Женският национален отбор U20 ще се бори за местата от 9 до 16 на европейското първенство в Дивизия А.

Той отстъпи с 54:90 на Португалия в осминафинален двубой.

Момичетата на Лъчезар Коцев и Гергана Славчева продължават важната битка за оставане в елита на Европа. В първи мач от новия етап България среща Швеция.

Португалия води от началото до края, увеличавайки аванса си постепенно.

Иберийският тим владееше инициативата, като принуди българския състав да направи доста грешки, от които да се възползва.

Почивката дойде при 44:28, а второто полувреме не промени нищо в развоя на срещата.

След Швеция в зависимост от развоя на този двубой, България ще играе с победителя или загубилия от Белгия-Латвия.

Виолета Григорова бе най-резултатна срещу Португалия с 13 точки, 12 отбеляза Златка Маданкова и 10 - Илияна Георгиева.

Джесика Азулай отбеляза 17 за съперника.