България U20 се разделя с Дивизия А

(сн. FIBA.basketball)
15-07-2022 16:03 | BGbasket.com

Българският национален отбор за жени U20 отпада от Дивизия А след поражение от Белгия в мачовете за места от 13 до 16-о.

Така нашият тим остава на едно от последните две места, а от елита изпадат три отбора.

Срещу Белгия българският състав отстъпи с 56:70, макар че спечели второто полувреме.

Първата част също бе равностойна, но съперникът се откъсна в края за 18:10, а във втория период надигра България за аванс от 39:22 на почивката.

Нашите момичета не позволиха разликата да се качи още през второто полувреме, изравниха играта и направиха опит да се върнат. Белгия обаче държеше нещата и въпреки всичко запази преднина до края.

Съперникът доминираше под коша, като спечели и борбата и реализира доста оттам.

Виолета Григорова вкара 16 точки - 4 тройки, и взе 7 борби за България, по 7 добавиха Илияна Георгиева и Виктория Иванова.

Аксел Ван Юпен реализира 28 за Белгия, Тес Капенга добави 15 и 12 борби.

За 15-16-о място България ще играе със загубилия от мача Ирландия-Нидерландия.

Женският тим не успя да остане повече от един сезон в Дивизия А, след като набор 1999-2000 го класираха през 2019-а, спечелвайки Дивизия Б. През 2020 и 2021 не се провеждаха стандартните европейски първенства.