Пищиков и Бъчков в Топ 10 на шест индивидуални класации на европейското

(сн. FIBA.basketball)
08-08-2022 12:12 | BGbasket.com

Илиян Пищиков и Христо Бъчков попаднаха в Топ 10 на няколко индивидуални класации след края на европейското първенство за юноши U18 в Дивизия B, което се проведе в Румъния.

Пищиков завърши осми в класацията за най-добрите реализатори със средно по 16.6 точки на мач. Шампионът с Балкан е втори при най-добрите от линията за изпълнение на наказателни удари с 86.2% успеваемост.

Бъчков е трети в класацията на най-ефективните стрелци с 57.4% успеваемост от игра. Бъчков е пети от линията за 2 точки с успешни 61.9% от опитите си. Кадърът на Рилски спортист е седми при най-добрите борци на първенството с 8.6 овладени топки на мач. С два дабъл-дабъла Бъчков дели шестото място по този показател.

България завърши на 16-о място в крайното класиране. Шампион стана Швеция след успех във финала над Дания със 79:66, а място в Дивизия А заслужи и Финландия.

Тагове: България U18