Подмладената формация на Левски загуби първа контрола

(сн. BGbasket.com)
16-09-2022 19:37 | BGbasket.com

В изключително млад състав тимът на Левски записа поражение в първата си контролна среща за сезона, със 78:83 от македонския ТФТ Скопие.

ТФТ Скопие се готви за дебют в Адриатическа лига-2 и разполага с четирима американци, но въпреки това само с петима по-стари играчи Левски успя да направи равен до последно мач от приятелския турнир в Плевен.

Македонците водеха почти през цялото време, но без да успеят да се откъснат напред. Почивката дойде при 38:45, а след добър старт на второто полувреме Левски настигна противника и поведе след третата четвърт.

След равностоен завършек на мача все пак ТФТ взе победата и ще играе на финала в събота.

По 17 точки за Левски вкараха Златин Георгиев и Николай Михайлов, вторият и с 9 борби. Един от талантите от школата на "сините" Красимир Петров се включи с 11 точки, 10 отбеляза и Райън Райт - за момента единствен чужденец и център в състава. С 9 точки се отчете още един от юношите - Марио Боянов.

В събота Левски ще играе още един мач в Плевен - срещу загубилия срещата между домакина Спартак и Пелистер Битоля.