Спартак ще играе финал на турнира в Плевен

(сн. BGbasket.com)
16-09-2022 22:11 | BGbasket.com

Спартак ще играе финал на приятелския турнир, който организира в Плевен. Баскетболистите на Тодор Тодоров спечелиха първия си мач от надпреварата днес, след като надвиха македонския Пелистер с 87:74.

В спора за трофея Спартак ще се изправи срещу ТФТ в събота, докато загубилият тим ще премери сили с Левски в малкия финал.

След изключително равностойна първа четвърт, домакините водеха с 22:20. Те имаха леко предимство и през втория период, като на почивката бяха напред с 47:34.

Ключова се оказа силната трета част, в която Спартак натрупа солиден аванс и преди последните десет минути се откъсна със 71:54. В края гостите заличиха част от пасива си, но без да имат сили за нещо повече.

Николай Стоянов бе най-резултатен за успеха със 17 точки. Мартин Маринов има 15, с 13 е Цветомир Чернокожев, 12 вкара Ивко Ивков, а 10 добави Евгени Хаджирусев.

Над всички за Пелистер бе Овенс с 19 точки.

Тагове: Спартак Плевен