Спартак спечели турнира в Плевен

(сн. BGbasket.com)
17-09-2022 22:16 | BGbasket.com

Спартак Плевен спечели домашния си турнир, който организира за поредна година. На финала в зала „Балканстрой“ тимът надви македонския ТФТ със 102:97.

В групата за мача не бяха Симеон Илиев и Барет Бенсън. Българският отбор все още е и без контузения Божидар Аврамов, който ще пропусне началото на сезона.

Целият мач бе с изключително висока резултатност. Баскетболистите на Тодор Тодоров изоставаха с 21:26 след десет минути игра и макар и да заличиха част от пасива си, на почивката отново бяха в ролята на догонващи – 51:53.

Второто полувреме започна доста равностойно, но в края на третата част Спартак обърна за 78:74. Драмата продължи до последно, но домакините успяха да измъкнат успеха в решаващите минути. Не липсваха обаче и напрегнати моменти, като старши треньорът на гостите Боро Смилковски дори искаше да извади отбора си от мача.

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 26 точки, като овладя и 10 борби. Мартин Маринов вкара 21 точки (4 тройки). С 18 точки и 8 асистенции е Евгени Хаджирусев, Цветомир Чернокожев има 17 точки и 9 борби, а с 11 точки, преди да напусне за пет фаула, се отчете Ивко Ивков.

За съперника Лахпан Андерсън записа 20 точки, 17 има Виктор Ташовски.

Тагове: Спартак Плевен