Трето място за ЦСКА на турнира в Пловдив

(сн. facebook.com/plovdivbb)
24-09-2022 18:46 | BGbasket.com

ЦСКА спечели бронзовите медали на приятелския турнир в Пловдив. В малкия финал днес в зала „Сила“ тимът надви Ямбол със 74:62 и записа първи успех в контролите си.

След размени на кошове на старта, баскетболистите на Росен Барчовски направиха силна серия и след десет минути игра дръпнаха с 24:12. Вторият период бе доста по-равностоен, като на почивката разликата бе почти непроменена – 43:30.

На практика всичко бе решено през третата част, когато разликата в полза на „червените“ достигна 27 точки и въпреки силните си финални минути, съставът на Александър Алексиев нямаше как да заличи напълно пасива си.

Ямбол нямаше ден от тройката, като успя да вкара само един от опитите си срещу осем за съперника, което до голяма степен бе и решаващо за крайния изход.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби има Зейн Ноулс.

За Ямбол Павел Маринов вкара 14 точки, като той бе единствен с двуцифрен актив от отбора си.

На финала един срещу друг ще се изправят домакинът Академик Пловдив и шампионът Балкан.

Тагове: ЦСКА, Ямбол