Берое обърна Левски за третото място на Купа Ямбол

(сн. BGbasket.com)
30-09-2022 19:18 | BGbasket.com

Берое завърши на трето място участието си в турнира за Купа Ямбол. В среща, изиграна днес в зала „Диана“, тимът надви Левски с 87:86 след обрат през последната част.

На финала един срещу друг ще се изправят домакините от Ямбол и ЦСКА.

През първото полувреме и двата отбора се надстрелваха, като защитата оставаше на заден план. Левски имаше леко предимство в началото, но без да се откъсне в резултата и след десет минути водеше с 28:26.

Темпото се запази и през втория период, като на почивката баскетболистите на Димитър Ангелов отново бяха напред, този път при 52:46. Те реализираха 11 тройки само през първото полувреме, 5 от които на Алън Арнет, но Берое успяваше да поддържа близка дистанция заради по-добрата си игра в подкошието. Силно за тима стартира Ти Кей Идоджи, вкарал 18 точки само до почивката.

Мерникът на Левски от далечно разстояние обаче започна да изневерява след паузата. На два пъти играчите на Бойко Миленков успяваха да изравнят, а преди решителната четвърт изоставаха едва с точка – 64:65.

Серия от 7:0 в полза на тима от Стара Загора за начало на последната доведе и до обрат за първи път в мача. Берое поддържаше крехък аванс след това, но тройка на Марио Боянов по-малко от минута преди края върна водачеството на тима му – 86:85. Баскетболистите в зелени екипи все пак се възползваха от пропуските на съперника и след два точни наказателни удара на Дариус Хал, 15 секунди преди края отново поведоха при 87:85. Димитър Ангелов взе прекъсване, след което Алън Арнет опита да пробие сам под коша, но бе затворен и победата отиде за Берое.

Дариус Хал бе най-резултатен за успеха с 27 точки. Дабъл-дабъл от 23 точки и 14 борби има Ти Кей Идоджи, Мартин Стефанов реализира 11 точки, с 10 е Корнелиъс Хъдсън.

За Левски, който отново бе без Асен Великов и Николай Михайлов, Алън Арнет се отчете с 28 точки. Златин Георгиев има 17 точки, 9 борби и 6 асистенции, с 15 точки и 10 борби е Раян Райт, а 11 вкара Марио Боянов.