Левски София 2022 с убедителна победа на старта на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
03-10-2022 23:07 | BGbasket.com

Един от дебютантите в ББЛ А група – Левски София 2022, записа победа на старта на новия сезон. В първи мач от регион Запад отборът надви друг столичен тим – Волтрон, с 95:72. Срещата се проведе тази вечер в столичната зала „Триадица“.

Левски София 2022 поведе с 10:0 на старта на мача и въпреки че в края на частта равенството за кратко бе възстановено, след десет минути игра той бе напред с 22:13. Тимът изигра изключително резултатна втора четвърт, в която продължи да увеличава аванса си и на почивката дръпна с 53:32.

След паузата баскетболистите на Константин Касъров значително подобриха играта си и свалиха разликата само до 12 точки. Съперникът им обаче отвърна с два поредни коша и преди заключителната четвърт водеше със 72:56. Преднината на Левски София 2022 скочи до 28 точки в оставащото време, като отборът нямаше проблем да я задържи и да спечели убедително.

Волтрон направи 25 грешки срещу едва 12 за опонента си, а освен това получи 58 точки в подкошието, което бе решаващо.

Румен Янакиев завърши с 20 точки и 8 борби за победителите. Асен Попов реализира 19 точки, с 13 е Мартин Димитров, по 12 имат Кристиян Георгиев и Слав Георгиев.

За Волтрон Васил Костов бе над всички с 20 точки, с 19 е Денислав Иванов, но със 7 грешки.