Миньор 2015 и Политехника с победи на старта на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
05-10-2022 23:41 | BGbasket.com

Миньор 2015 и Политехника започнаха с победи участието си в новия сезон на ББЛ А група. Те спечелиха своите мачове тази вечер в столичната зала „Триадица“.

В първата среща Миньор 2015 надви ЦСКА -2 със 72:67.

След поредица от размени на водачеството в началото, след десет минути игра миналогодишният шампион в регион Запад поведе със 17:12. Тимът от Перник поддържаше аванс от няколко точки и през втория период, като на почивката бе напред с 37:28. Ключова се оказа третата четвърт, в която Миньор 2015 на два пъти повеждаше с 20 точки, а решителната четвърт започна при 54:37 в негова полза. Армейците се вдигнаха на силен финален щурм и почти заличиха пасива си до края, но времето не стигна за нещо повече. Те направиха само 10 грешки в мача срещу 21, но стреляха едва с 27% успеваемост при стрелбата от игра, което бе и решаващо.

Георги Бързаков и Георги Дамянов вкараха по 13 точки за победителите. Кристиян Ставрев има 12 с 11 борби, дабъл-дабъл записа и Христо Гатев – 11 точки и 12 борби, а Боян Тенев добави 10 точки.

За ЦСКА -2 Мартин Русев бе над всички с 23 точки и 12 борби. Владимир Нанкински се отчете с 12 точки и 8 борби.

Политехника също стартира успешно сезона, след като в късния мач се наложи над Микс с 89:69.

След размяна на кошове на старта баскетболистите на Ивайло Константинов вкараха 18 безответни точки и след десет минути игра се откъснаха с 31:13. Вторият период бе доста по-равностоен, но те продължиха да поддържат двуцифрена преднина и на почивката водеха с 54:34. След паузата обаче настъпи подем в играта на съперника, който не само че започна да топи изоставането си, а преди решителната четвърт и върна интригата в мача, намалявайки само на 4 – 60:64. В оставащото време обаче Политехника отново започна да трупа аванс и спечели мача. Най-сериозното предимство на победителите бе в подкошието, където те овладяха 54 борби срещу 36.

Дабъл-дабъл направиха Стефан Георгиев (22 точки и 12 борби) и Ивайло Константинов (14 точки и 10 борби). Близо до такъв бяха също Иван Николов с 14 точки и 9 борби и Омар Ел-Аюби с 13 точки и 9 борби. Радослав Колев реализира 11 точки, с 10 е Васил Голов.

За Микс Николай Стефанов завърши с 16 точки и 10 борби. Любомир Недков има 13 точки, 12 добави Марио Боянов.