Берое с победа в Ямбол за две от две

15-10-2022 19:57 | BGbasket.com

Берое записа втора победа в НБЛ. Като гост тимът се наложи над Ямбол с резултат 94:80 в мач от втория кръг от редовния сезон на шампионата. Старозагорци бяха по-силни през цялата среща и постепенно увеличаваха преднината си, за да стигнат до два успеха от два мача до момента. За ямболии пък това е второ поражение от началото, като те днес отново имаха кадрови проблеми. В следващия кръг Берое посреща Спартак Плевен, а ЯмболАкадемик Пловдив.

Гостите започнаха силно – със серия от 9:0 и останаха напред в резултата до края на първата четвърт. През втората разликата стана двуцифрена, като се задържа такава и до почивката за 44:33. Ямбол не се предаваше и на моменти след почивката се приближи само на 3 точки от съперника, но силна серия на беройци в края на третия период им върна комфортната преднина при 71:57. Разликата се доближи до 20 точки в началото на заключителния период, а до края мачът просто бе доигран.

Ямболии спечелиха борбата, но извършиха много грешки – 25 срещу 16 на съперника (и 28:16 точки след грешки на съперника), а съответно отнетите топки бяха 16-6 в полза на Берое. Гостите имаха повече точки в подкошието и резервите се включиха по-силно.

Дариъс Хол записа 21 точки и 6 борби за победителите, Ти Кей Идоджи добави 16 точки, а Корнилиъс Хъдсън – 14.

За Ямбол по 15 точки нанизаха Уилямс Тавареш и Трей Сампсън (9 борби). За тима отново не игра Иван Лилов.