SESAME

Черноморец надви Академик Пловдив за нов успех в НБЛ

15-10-2022 21:15 | BGbasket.com

Черноморец записа втората си победа за редовния сезон в НБЛ. Като домакин тимът надви Академик Пловдив с резултат 96:84. Това е вторият успех на бургазлии от два кръга, а за днешният им съперник – второ поражение. В следващия кръг Черноморец отново ще бъде домакин, този път в сериозно предизвикателство срещу Рилски спортист, а Академик ще гостува на Ямбол.

Отлично начало в нападение доведе до 32 точки за домакините през първата част, като те водеха с 32:24 след нея. Още в началото на втория период разликата стана двуцифрена и се запази стабилна до почивката за 55:42. След подновяването на играта Черноморец се откъсна с над 20 точки напред, а въпреки че съперникът взе последната десетка, мачът бе решен предварително.

Мунис Тугу регистрира 25 точки и 8 асистенции, а капитанът Георги Боянов записа 20 точки и 7 борби за победителите. Със 17 точки се включи Джъстин Уотс. Тимът имаше добър ден от тройката с 15 реализирани при успеваемост 43%.

За Академик Васил Бачев записа 27 точки и 6 борби, а с 20 точки и 6 борби се отчете Томислав Минков.