ЦСКА -2 вкара 43 точки в една част за първа победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
18-10-2022 21:14 | BGbasket.com

ЦСКА -2 записа първа победа за сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се изигра тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви друг столичен тим - Волтрон, със 108:82, оставяйки го без успех до момента.

„Червените“ започнаха ударно мача и само за три минути поведоха с 18:0, като вкараха и четири тройки. Те продължиха да увеличават аванса си и след първата част се откъснаха с 43:16. Вторият период продължи с висока резултатност и от двата тима. ЦСКА -2 обаче направи едва три пропуска от средно разстояние за цялото първо полувреме с 88% успеваемост и на почивката бе напред с 69:38. С основна заслуга за голямата разлика бе триото Генов, Маргаритов и Челенков, което вкара общо 47 от точките до момента.

След паузата играта вървеше кош за кош, като преди заключителната четвърт армейците отново имаха солиден аванс – 90:61. Те поддържаха разлика от около 30 точки и въпреки че Волтрон заличи част от изоставането си в последните минути, на практика мачът отдавна се доиграваше.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите с 25 точки. Виктор Маргаритов се отчете с 24 точки, 7 борби и 6 откраднати топки. Дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби има Кристиян Челенков, Калоян Колев вкара 13 точки, с 11 и 7 асистенции е Матрин Димитров.

За съперника Васил Костов завърши с 22 точки и 8 борби. Стоян Кайнаров има 14 точки, с 10 е Томислав Петков.