Миньор 2015 пропиля 17 аванс, но оцеля срещу Фаб Файв

(сн. ББЛ)
19-10-2022 21:33 | BGbasket.com

Миньор 2015 продължава без загуба в ББЛ А група. Тимът записа трети пореден успех в регион Запад, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ надви друг непобеден до момента отбор – Фаб Файв, с 69:68.

Победителите пропиляха 17 точки аванс, но все пак измъкнаха успеха в края. В този двубой Милен Дудев бе играещ треньор заради наказание на Георги Младенов.

Двубоят започна с ниска резултатност и от двата тима, като до средата на първата част резултатът бе равен – 7:7. След това обаче съставът от Перник вкара 12 поредни точки и след десет минути игра дръпна с 21:9. Фаб Файв се доближи само на 7 в средата на втория период, но многото грешки и пропуски натежаха и след силни финални минути, на почивката Миньор 2015 увеличи за 44:29.

Столичният тим отново започна да топи разликата след паузата и преди последната четвърт изоставаше с 50:58. След като на няколко пъти се доближаваше само на точка в оставащото време, минута и половина преди края обратът бе факт – 68:67 за Фаб Файв след кош на Георги Митровски. Гостите на два пъти пропуснаха да си върнат водачеството, но 3 секунди преди края Христо Гатев бе фаулиран. Той бе точен и отново изведе отбора си напред – 69:68. Със сирената съперникът пробва да вкара тройка, но стрелбата не бе точна и победата бе за Миньор 2015.

Георги Бързаков бе над всички за успеха с 27 точки. Кристиян Ставрев отбеляза 13, а с 10 и 7 борби е Драгомир Енчев.

За Фаб Файв Мартин Горунов записа 19 точки и 13 борби, а близо до дабъл-дабъл бе и Георги Митровски – 9 точки и 11 борби. Георги Христов има 13 точки.