Рилски спортист спря устрема на Черноморец за три поред

22-10-2022 21:01 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава без загуба в редовния сезон на НБЛ, след като днес се наложи над Черноморец като гост с резултат 98:91. По този начин непобедените отбори до момента станаха с един по-малко, тъй като това бе първо поражение за бургазлии. Самоковци удържаха съперника си, който направи опит за завръщане в мача в края. Така активът им е 3-0, а този на Черноморец – 2-1. В следващия кръг носителят на Купа България ще посрещне ЦСКА в опит да продължи серията си, а днешният му съперник ще гостува на Спартак в Плевен.

След силни начални минути на гостите те бързо дръпнаха с двуцифрен аванс. До края на първия период обаче Черноморец успя да се доближи на 5 точки. Доста равностойна втора четвърт запази статуквото и малката преднина на Рилецо за 58:52.

Ключова за изхода от мача се яви третата част, в която самоковци затегнаха защитата и допуснаха само 14 точки в коша си. Това им позволи да увеличат преднината си до на моменти до над 20 точки, а след 30 минути те водеха с 15. Черноморец не се отказа до края и завърши мача със серия от 12:3, но вече нямаше време, за да направи нещо повече.

Виж пазарите за трите първенства (НБА, Евролига и НБЛ ) на sesame.bg

Победителите имаха страхотна успеваемост от тройката с вкарани 15 от 27 опита за 55%, а техните играчи от пейката също се включиха по-силно.

Брандън Рандълф наниза 25 точки, 20 добави Димаджио Уигинс, с 16 се включи Крис Минков (4 тройки), а капитанът Чавдар Костов регистрира 13 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Шестима баскетболисти на Черноморец записаха двуцифрен актив, като с 22 точки и 6 борби се отчете Георги Боянов, а 15 точки, 12 асистенции и 5 борби добави Мунис Туту.