Големи разлики в регион Юг на ББЛ А група, Хебър излезе начело

(сн. ББЛ)
23-10-2022 20:19 | BGbasket.com

Хебър оглави регион Юг на ББЛ А група, оставайки единствен без загуба в него през сезона. Тимът постигна трети пореден успех, след като в собствената си зала „Иван Симеонов“ се наложи над друг непобеден до момента тим – Академик Пловдив -2, с 97:63.

Отборът от Пазарджик имаше леко предимство в началото на мача, като след десет минути игра водеше с 19:12. Ключова се оказа втората четвърт, до средата на която тимът вкара 20 безответни точки и на почивката се откъсна с 53:27. Въпреки голямата разлика, баскетболистите на Димитър Чанков не допуснаха отпускане и след паузата, като преди заключителната четвърт увеличиха аванса си за 82:43. До края играта бе сравнително равностойна, като на практика мачът вече се доиграваше.

Трима завършиха с дабъл-дабъл за победителите. Над всички бе Христо Бъчков с 35 точки и 10 борби. Юлий Арабаджийски записа 21 точки и 10 борби, а с 18 точки и 12 борби е Николай Нинов. За Академик Йоанис Кикрилис записа 20 точки, по 10 имат Георги Инджов (8 борби) и Кристиян Александров.

В първата среща от кръга Раковски победи 3.6.9. с 80:58. Тимът на 3.6.9. успя да спечели първата четвърт, но във втората противникът му съумя да дръпне с двуцифрена разлика. До края на двубоя Раковски не отстъпи и не позволи на опонента си да се върне в мача.

Най-резултатен за победителите бе капитанът Милен Иванчев с 15 точки и 13 борби, Александър Болашиков също записа дабъл-дабъл с 13 точки и 11 борби. За 3.6.9. Робърт Радев бе над всички с 27 точки, с 12 завърши Иван Насков.

В друг мач, изигран днес, Хасково победи Вихър Айтос с 95:68. Баскетболистите на Дечо Коешинов поведоха с 23:21 след десет минути игра, но след много силни втора и трета четвърт съперникът им натрупа голяма преднина, което му бе достатъчно за крайния успех.

За победителите Ивайло Тонев завърши с 21 точки, дабъл-дабъл записа Динко Христов с 20 точки и 11 борби, добави и 4 асистенции.  Стоян Петков бе над всички за Вихър с 20 точки и 8 борби, 17 добави Александър Коешинов.

Локомотив Пловдив съумя да излъже Пловдив мамбас с 77:66 в оспорван двубой. През цялото време Пловдив мамбас бе догонващият отбор в резултата. На няколко пъти тимът бе близо до отбрат, но силите не му достигнаха, за да го осъществи.

Георги Кучков бе над всички в срещата за победителите с 29 точки и 9 асистенции, Николай Недялков записа дабъл-дабъл с 15 точки и 19 борби. За Пловдив мамбас 22 точки записа Аврам Андреев, по 16 отбелязаха Златомир Дончев и Стоян Милчев, който добави и 9 асистенции.