ЦСКА -2 надви Левски София 2022, първа загуба за Политехника

(сн. ББЛ)
24-10-2022 23:28 | BGbasket.com

ЦСКА -2 и Спортист Своге спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в столичната зала „Триадица“.

В ранния двубой ЦСКА -2 се наложи над Левски София 2022 със 77:67 за втората си поредна победа за сезона.

Баскетболистите на Христо Ценов водеха почти през цялата първа част, но в края й съперникът им обърна за 13:12. След равностойно начало на втория период, „червените“ отново започнаха да трупат разлика и на почивката водеха с 37:26. Авансът им скочи до 16 точки след паузата, но преди заключителната четвърт „сините“ намалиха за 48:55. Те успяха да се доближат и само на точка в оставащото време но армейците не изпуснаха водачеството си до последно. ЦСКА -2 вкара 12 тройки срещу 5. Левски София 2022 овладя впечатляващите 62 борби срещу 51, но стреляше едва с 39% успеваемост под коша, като изпусна и 13 наказателни удара.

Мартин Русев бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Виктор Маргаритов има 14 точки, с 13 е Георги Цеков, Димитър Генов има 12 и 10 борби, а Александър Александров се отчете с 11 точки и 9 борби.

За съперника Кристиян Георгиев реализира 19 точки. Даниел Запрянов има 14, а дабъл-дабъл от 10 точки и 18 борби има Асен Попов.

Спортист Своге нанесе първа загуба на Политехника за сезона, побеждавайки го в другия мач с 86:81.

Столичният тим имаше предимство през цялата първа четвърт и след десет минути игра водеше с 21:17. Вторият период бе белязан с многократни размени на водачеството, а на почивката баскетболистите на Ивайло Константинов водеха с 41:39. Те обаче започнаха да правят много пропуски след паузата, от които Спортист се възползва и дръпна с двуцифрена разлика. Преди решителната четвърт Политехника намали само на 3 – 56:59, а в началото на заключителния период стигна и до равенството. Отборът от Своге бързо си върна предимството и отново дръпна с 10. Домакините и този път не се отказаха и на два пъти се доближаваха само на точка, но до пълен обрат така и не се стигна.

Дамян Стоянов завърши със 17 точки и 10 борби за успеха. Иван Павлов вкара 16 точки, Герасим Николов отбеляза 13, с 12 е Петър Загоров, а по 11 имат Джими Хънт и Симеон Ценов (12 борби).

За Политехника Омар Ел-Аюби бе над всички с 22 точки и 11 борби, Васил Голов се отчете с 19 точки. Стефан Георгиев има 17 точки и 11 борби, Иван Николов е с 10 точки, а 11 асистенции направи Ивайло Константинов.