Втора победа за Енигма Фойерверк в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
25-10-2022 22:29 | BGbasket.com

Енигма Фойерверк записа втора победа от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Спартак Сандански с 85:77.

Енигма поведе с двуцифрена преднина само за няколко минути игра, но в края на частта съперникът му намали за 20:25. Резултатността продължи да бъде и през втория период, като на почивката столичният тим водеше с 52:41 след общо 41 точки на Виктор Германов, Кирил Райков и Христо Николов.

Спартак не се отказа в опитите си да обърне развоя на мача и след паузата се доближи само на точка, но последната част отново започна с предимство за опонента му – 65:62. В оставащото време Енигма поддържаше разлика от няколко точки и спечели мача.

Най-сериозното предимство на победителите бе в подкошието, където те овладяха 54 борби срещу 37.

Виктор Германов реализира 21 точки за успеха, като овладя и 7 борби. Кирил Райков има 18 точки, със 17 и 8 борби е Христо Николов, а дабъл-дабъл от 14 точки и 14 борби има Иво Славчев.

За Спартак Никола Кольов вкара 14 точки, Александър Жилев е с 13, а 10 има Даниел Делев.