Монако нанесе първа загуба на Олимпиакос от месец май

(сн: euroleague.net)
27-10-2022 21:42 | BGbasket.com

Монако нанесе първата загуба за сезона на Олимпиакос, след 81:76 насред пълната зала в Пирея.

Поражението бе първо за гръцкия гранд от месец май насам, когато загуби на Файнъл 4 в Евролигата.

Оттогава Олимпиакос записа само победи в плейофите в Гърция, и сега нямаше загуба от началото на сезона.

Двубоят с Монако бе изключително напрегнат и оспорван и премина през купища обрати.

Олимпиакос водеше на почивката с 37:33, но френският състав бе по-добър след паузата.

Воден от летящ Майк Джеймс тимът на гостите избухна в третата част и взе двуцифрен аванс - за първи път в мача.

Олимпиакос така и не се възстанови от удара. Гръцкият отбор изглеждаше без енергия и не успя да навакса изоставането.

Александър Везенков завърши с 13 точки и 7 борби, като бе най-добър борец в състава, а само Шакил МакКисик вкара повече - 15.

Ели Окобо отбеляза 23 за Монако, Майк Джеймс добави 20 точки и 6 борби плюс 5 асистенции и 3 откраднати топки.