Правец издържа срещу Волтрон

(сн. ББЛ)
28-10-2022 21:35 | BGbasket.com

Правец записа втора победа от началото на сезона в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Волтрон със 72:58, оставяйки го без успех до момента.

Баскетболистите на Иван Коцев започнаха да трупат разлика още от началните минути, като след първата четвърт водеха с 22:11, възползвайки се от повечето пропуски на съперника. Преднината им достигна 22 точки през втория период, а на почивката те бяха напред с 42:23.

Волтрон обаче не се отказа и след серия от 13:2 на старта на второто полувреме върна интригата в мача. В следващите минути играта продължи сравнително равностойно, а преди заключителната четвърт авансът на Правец падна на 7 – 52:45. Столичният тим вкара първия кош в последната част, но след това съперникът му отново натрупа солидна преднина и не я изпусна до последно.

Данаил Христов бе над всички за победителите с 18 точки и 12 борби. Николай Иванов има 16 точки, с 15 е Даниел Милчев.

Борис Войков вкара 15 точки за Волтрон. С 13 е Стоян Кайнаров, Никола Давидов добави 10.