Спартак остава непобеден след трилър срещу Черноморец

(сн. facebook.com/bcspartakpleven)
31-10-2022 20:57 | BGbasket.com

Спартак продължава без загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът записа четвърта поредна победа в шампионата, след като тази вечер надви Черноморец с 84:77 в невероятна драма в зала „Балканстрой“. Мачът премина през много обрати, като до последно победителят не бе ясен.

През повечето време от срещата бургаският тим игра основно с ротация от шестима души, след като и Симеон Лепичев не взе участие в двубоя заради контузия.

В следващия кръг Спартак гостува на Ямбол, а преди паузата за националните отбори Черноморец ще приеме Левски, след като вече е с баланс 2-2.

Гостите започнаха мача с висока успеваемост в подкошието и в средата на частта дръпнаха с 15:9. Баскетболистите на Тодор Тодоров правеха много пропуски, включително и от фаула, а само три минути след началото останаха и без Евгени Хаджирусев, който рано натрупа две лични нарушения. Черноморец поддържаше крехък аванс след това и след първата четвърт водеше с 19:16.

Мерникът на играчите на Васил Евтимов също започна да изневерява в началото на втория период. На няколко пъти съперникът им се доближаваше само на точка, а след серия от 10:2 в последните две минути на полувремето, на почивката Спартак обърна за 38:33.

Преднината на домакините стана 8 след подновяването на играта, но бургаският тим започна да топи изоставането си и след две поредни тройки на Мунис Туту и Николай Титков, разликата падна само на точка – 44:45. Спартак върна един наказателен удар, но след нова точна стрелба на гостите, този път на Кинг Революшън, те отново излязоха напред при 47:46. Последваха размени на водачеството, а след силни финални минути, преди заключителната четвърт Черноморец поведе с 58:55.

Отборът от Бургас на свой ред дръпна с 8 на старта на последната част, но съперникът му бързо започна да топи изоставането си. След тройка на Ивко Ивков в средата на частта равенството бе възстановено, а кош и фаул на Николай Стоянов доведе и до нов обрат – 68:65. Това даде още по-голям импулс в играта на домакините, които увеличиха още преднината си и този път удържаха водачеството си до последно.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Маринов със 17 точки. По 16 имат Барет Бенсън (11 борби) и Ивко Ивков. Николай Стоянов отбеляза 13 точки.

За Черноморец 17 точки точки вкара Мунис Туту със 7 борби. С 15 и 9 борби е Георги Боянов, Николай Титков реализира 14, Джъстин Уотс има 13, а дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби записа Макол Мойен.