Димитър Димитров: С 62 точки в нашата зала не можем да победим

(сн. balkan-basket.com)
02-11-2022 21:43 | Мария Маринова

Капитанът на Балкан Димитър Димитров бе водещ реализатор за отбора в домакинството на Патриоти Левице, но неговият тим претърпя първо поражение във ФИБА Къп. Ето какво сподели баскетболистът след срещата в Ботевград:

„Мисля, че през първото полувреме не започнахме агресивно. С 62 точки в нашата зала не можем да победим. Основната грешка ни е в началото на мача. Още през първата част разликата беше 12-13 точки за нас – нещо, което е недопустимо в нашата зала да направим, но има и такива мачове. Надявам се да вземем още една победа, за да продължим в следващата фаза.

Не мога да кажа, че не сме били готови, защото този мач знаехме от какво значение беше за нас. Може би малко сме прегоряли. Не би казал, че има умора, но бяхме в къс състав, така че може и това да е изиграло някаква роля. Иначе съм добре, отминаха нещата при мен.

Отиваме за победа срещу Берое. Както започнахме този мач много зле, така и в лигата с две загуби. Нямаме право вече на грешка, така че отиваме с максимална концентрация и мобилизация за победа в Стара Загора.

Берое в Стара Загора не е лек съперник, нищо че имат някакви финансови проблеми, доколкото знам, доста играчи ги напуснаха. Както знаем всички, там се играе трудно, така че със сигурност не е отбор за подценяване."

Тагове: ФИБА Къп, Балкан, Димитър Димитров