Валенсия шокира Олимпиакос в Пирея, лично постижение за Везенков

(сн. euroleaguebasketball.net)
04-11-2022 23:28 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха загуба в Евролигата, втора поред, и то като домакин.

Везенков и съотборниците му загубиха от Валенсия с 82:83 в среща от шестия кръг и вече имат актив от 4 победи и 2 загуби. За Валенсия успехът бе трети от шест изиграни мача.

Олимпиакос профука сериозна преднина, за да загуби в края.

Александър Везенков завърши като най-резултатен за Олимпиакос с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки за 33 минути на терена. С реализираните 7 завършваши подавания българинът подобри личния си рекорд по този показател в Евролигата.

Домакините имаха превъзходство почти през целия мач като на почивката резултатът бе 47:34, а в началото на второто полувреме отбелязаха и най-голямата разлика от 16 точки. Баскетболистите на Олимпиакос водеха със 71:58 преди последните 10 минути, но допуснаха доста грешки и изпуснаха водачеството си, след като гостите изиграха по-силна четвърта част.

При 82:80 в полза на гръцкия състав и оставащи 3,9 секунди Крис Джоунс изпълни три наказателни удара и направи резултата 83:82 за Валенсия, а в последната атака за Олимпиакос Слукас пропусна.

В неделя за Александър Везенков и съотборниците му предстои гостуване на Йоникос в гръцкото първенство, а на 10 ноември тимът приема сръбския Партизан в следващия си двубой от Евролигата.