Тройка със сирената донесе победа на Берое срещу Левски

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. balkanleague.net)

06-11-2022 18:47 | BGbasket.com

Тройка от далеч със сирената донесе победата на Берое над Левски с 88:85 в българското дерби от Балканската лига.

Двубоят в София бе първи за старозагорци в надпреварата, а Левски допусна второ поражение.

Берое бе на път да пропилее солидна преднина, а Левски изравни резултата в заключителните секунди, преди Корнелиъс Хъдсън да вкара със сирената за победата.

Левски игра без Асен Великов в двубоя, а Берое не използва Робърт Георгиев.

Левски имаше леко преимущество в първите минути от мача, но бързо го загуби и Берое влезе в ритъм. Началната четвърт не бе много обещаваща откъм баскетбол, но вървеше напълно равностойно и интригата остана жива. Берое имаше предимство в подкошието, а Левски пропусна редица възможности, и изостана с 18:23 след една четвърт игра.

"Сините" правеха твърде много и пропуски, и грешки, и в началото на втория период Берое поддържаше преднина, която стигна до 7 точки. Левски се върна с отлична серия, като направи пълен обрат в средата на частта до 33:32.

Берое обаче пак обърна в своя полза, като за 11-те грешки на Левски през първото полувреме отбеляза 15 точки. На почивката старозагорци се оттеглиха с аванс от 43:39.

Гостите направиха невероятно начало на второто полувреме, като за четири минути направиха серия от 12-0 и взеха за първи път двуцифрен аванс.

Тук далечната стрелба даде тон за играта на Берое през третата част и с дъжд от тройки старозагорци нанизаха цели 31 точки за 10 минути. Срещу само 18 за Левски в частта, се стигна и до солидна разлика, което накара щаба на "сините" да дадат възможност за изява и на юношите от пейката.

Поредица от 10-2 за Левски на старта на последния период отново върна интригата и остави за финалните 5 минути надежда за обрат.

"Сините" свалиха първо до четири изоставането си, а след това в последната минута и до три, но Берое не спираше да бележи.

Александър Тодорович, който изнасяше отличен мач до момента, сгреши при една от последните атаки на старозагорци и даде шанс на Левски да направи разликата една-единствена точка.

Берое имаше атака да си осигури успеха, но пропусна, преди Дариъс Хол да успее от фаул линията да направи 84:81 за гостите. За столичния тим останаха 12.7 секунди за финален опит да настигне противника и Арнет вкара бързи две точки.

Последва и бързо нарушение, а Корнелиъс Хъдсън вкара един от два наказателни удара, като при борбата Джон Флорвиъс бе фаулиран. Центърът на Левски изравни от фаул линията до 85:85.

Когато вече всичко отиваше на продължения, Хъдсън метна от два метра зад тройката, за да донесе победата на Берое с 88:85.

Дариъс Хол вкара 20 за Берое, по 17 добавиха Дарин Иванов и Хъдсън. С 14 се отличи Ерик Димитров.

Алън Арнет реализира 20 за Левски, Лъчезар Димитров добави 16, Джон Флорвиъс и Златин Георгиев добавиха по още 14 и 13.