Три поред за Левски след успех във Варна

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

27-11-2022 19:55 | BGbasket.com

Трета поредна победа записа отборът на Левски в НБЛ, след като спечели гостуването си на Черно море Тича с 95:74.

"Сините" взеха и три победи за седмица, след успехите над ЦСКА в понеделник и в Балканската лига в сряда.

Двубоят се игра пред празни трибуни, заради наказанието на варненци след мача с Черноморец.

Въпреки това Черно море стартира срещата с Левски по-добре и в първите минути от нея имаше надмощие.

Гостите обаче се отърсиха бързо от пасивността си, за да направят обрат в средата на първата част и след това с няколко серии да се откъснат напред.

Левски имаше страхотна успеваемост в стрелбата от тройката, като в първото полувреме нанизаха 7 тройки, срещу една-единствена за домакините.

Огромно бе и предимството на "сините" под коша в борбите, като това носеше и спокойствие в редиците им. Черно море изравни малко играта, но така и не успя да свали под 10 пасива си.

Почивката дойде при 53:39 и остави надежди за "моряците", които разчитаха на активна защита през дълги периоди от двубоя.

Черно море обаче остана без кош от игра повече от четири минути след подновяването на играта и там разликата вече скочи до 20 точки.

Левски играеше вдъхновено в нападение и предложи доста атракция, а към края на частта дистанцията вече гонеше 30 точки.

Черно море Тича спечели последната четвърт, като успя да съкрати разликата, но това бе всичко за домакините в мача.

Варненци останаха с една тройка от 19 опита, отбелязана още през първото полувреме и така записаха най-слаборезултатния си мач от началото на

сезона. До момента само Рилски спортист ограничи Черно море под 80 в тяхната зала.

С 52 борби, 24 асистенции и 9 тройки, Левски продължи да прогресира с играта си. Джон Флорвиъс регистрира дабъл-дабъл с 20 точки, 14 борби и 5 асистенции. 20 вкара и Алън Арнет, по 12 добавиха Лъчезар Димитров и Николай Михайлов.

Мартин Коцев вкара 14 за Черно море, 13 - Михаил Молдов, по 10 добавиха Ейвърил Ъгба и Лъчезар Тошков.