Миньор 2015 не даде шанс на Волтрон

(сн. ББЛ)
28-11-2022 23:38 | BGbasket.com

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът записа девети пореден успех, след като в среща от регион Запад, която се изигра тази вечер в зала „Триадица“ в София, се наложи над Волтрон с 94:66. Столичният тим пък остава последен без победа до момента.

Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата от самото начало и само за няколко минути дръпнаха с двуцифрена разлика, а след първата част водеха с 26:17. Те имаха много висока успеваемост в подкошието и водени от Георги Бързаков, който реализира 20 точки само за първото полувреме, на почивката се откъснаха с 48:37.

Миньор направи серия от 9:0 след подновяването на играта, а преди последната част вече водеше със 74:47. До края играта бе сравнително равностойна, но на практика отборът от Перник вече си бе осигурил успеха.

Георги Бързаков отбеляза 26 точки за победителите. Боян Тенев реализира 15, с 12 е Драгомир Енчев, а 10 и 14 асистенции има Георги Дамянов.

За Волтрон Димитър Любенов отбеляза 15 точки, Максим Лезгинов има 13 точки и 10 борби.