Драматична победа за Левски София 2022 в Сандански

(сн. ББЛ)
03-12-2022 20:40 | BGbasket.com

Левски София 2022 записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В много драматична среща от регион Запад, тимът надви Спартак Сандански на негов терен с 69:62.

След тази среща победителите днес са с баланс 3-6, докато днешният им съперник е с 2-7.

Още в началото двубоят започна с ниска резултатност. Домакините имаха леко предимство в началните минути, но след силна серия, след първата част Левски София 2022 обърна за 13:10. Спартак стигна до пълен нов обрат през втория период, но на почивката предимството, макар и минимално, отново бе за гостите – 30:29.

Столичният тим водеше почти през цялата трета част, но след няколко размени на водачеството в края й, решителните десет минути започнаха при равенство – 48:48. Още в началото на последната четвърт обаче Левски София 2022 отново поведе, като този път не изпусна аванса си до последно.

Асен Попов записа 18 точки и 10 борби за победителите. Даниел Запрянов вкара 11 точки, с 10 е Румен Янакиев.

За Спартак Александър Жилев отбеляза 13 точки, 12 добави Стефан Гогев.