Черноморец вгорчи дебюта на Минчев начело на Спартак Плевен

14-01-2023 21:01 | BGbasket.com

Черноморец победи Спартак Плевен като домакин с резултат 88:81 в мач от 15-ия кръг на НБЛ. Бургазлии прекъснаха серията си от две поредни загуби и направиха тази на съперника си цели шест, като това беше официалният дебют на Любомир Минчев начело на плевенчани. До момента Черноморец има 6 победи и 8 загуби, а днешният му противник е със 7-7. В следващия кръг Черноморец гостува на Левски, а Спартак посреща Ямбол.

След няколко равностойни минути домакините избухнаха със серия от 16:0 за край на първата част и се откъснаха далеч напред за 29:14. На моменти през втората част преднината им стигна границата от 20 точки, а на почивката те запазиха стабилна преднина при 48:34.

Равностойна трета четвърт запази статуквото и Черноморец имаше комфортен аванс, като влезе в заключителната десетка на мача при резултат 72:56. Разликата се запази дълго през последния период, като в края гостите успяха да стопят част от изоставането си, но нямаха шанс за повече.

Петимата титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, а освен тях само още един баскетболист влезе в игра в мача. Капитанът Георги Боянов записа 24 точки и 7 борби, 20 плюс 5 добави Джордан Тъкър, а с 16 точки, 12 асистенции и 6 борби се отчете Мунис Туту.

За Спартак Мартин Маринов наниза 19 точки (6 тройки) от пейката, 13 плюс 5 борби добави Ивко Ивков, а с по 12 се отличиха Николай Стоянов и Станимир Маринов.